32 godz. (2x w tygodniu, 4 godziny, przez 4 tygodnie)
-
Fotografia jako sztuka i rzemiosło.
-
Budowa aparatu czyli jak powstaje obraz.
-
Zasady kompozycji obrazu.
-
Urządzenia fotograficzne: dobór sprzętu fotograficznego dla fotoamatorów i fotografów bardziej zaawansowanych: aparat, lampa błyskowa, domowy i reporterski sprzęt do fotografii ze światłem sztucznym, wyposażenie studia fotograficznego, modyfikatory światła.
-
Ustawienia parametrów sprzętu fotograficznego dla uzyskania poprawnej ekspozycji.
-
Fotografowanie w studiu i w plenerze osób, produktów, krajobrazów – zasady i kreatywne łamanie zasad.
-
Środowisko informatyczne fotografa/retuszera – rodzaje i dobór sprzętu do obróbki zdjęć.
-
Przestrzeń kolorów – RGB a CMYK.
-
Typy i charakterystyka oraz zastosowanie plików graficznych – psd, tiff. jpg, raw.
-
Praca w programie Adobe Lightroom- katalogowanie zdjęć, tworzenie kolekcji, dodawanie ocen i flag dla oznaczenia zdjęć, nadawanie słów kluczowych w celu łatwego odnalezienia zdjęć w cyfrowym archiwum.
-
Wywołanie pliku raw, edycja i retusz zdjęć innych formatów, praca z histogramem, dodawanie efektów kolorystycznych, szybka korekcja niedoskonałości – kadrowanie, prostowanie, usuwanie zniekształceń, wyostrzanie i odszumianie zdjęć, usuwanie skaz, wywoływanie wielu zdjęć jednocześnie, stosowanie pressetów i tworzenie własnych.
-
Wstawianie znaku wodnego jako podpisu do zdjęć.
-
Eksport gotowych zdjęć do druku lub publikacji w internecie.
Kurs dedykowany jest osobom, które interesują się fotografią i chcą nabyć podstawową wiedzę jak i czym fotografować oraz jak zorganizować sesję fotograficzną w studiu i w plenerze.
Kursanci otrzymają wiedzę, jak uporządkować swoje cyfrowe zbiory, w celu łatwiejszej selekcji zdjęć do wywołania i dalszej obróbki, a także poznają sprawdzone metody wywołania i retuszu zdjęć oraz tworzenia efektów podnoszących ich atrakcyjność.