32 godz. (2x w tygodniu, 4 godziny, przez 4 tygodnie)

  1. Tworzenie zaawansowanych projektów graficznych i fotomontaży z wykorzystaniem narzędzi oferowanych przez Ps.

  2. Wywołanie zdjęć w Camera Raw oraz podstawowy i zaawansowany retusz zdjęć. Obróbka niedestrukcyjna, czyli praca na warstwach i maskach, stosowanie trybów mieszania i filtrów, obróbka tonalna i kolorystyczna, korekta twarzy i ciała, dodawanie cieni i odbić przedmiotów, zamiana tła, poprawa złej pogody, rozszerzanie tła i doklejanie elementów z innego zdjęcia, przekształcanie, prostowanie budynków.

  3. Elementy grafiki wektorowej – szparowanie za pomocą narzędzia piórka, praca ze ścieżkami, czcionkami, tworzenie logotypu i wykorzystanie go na mockup'ie oraz jako podpis - znak wodny na zdjęciu, rasteryzowanie wektorów.

  4. Tworzenie i zastosowanie gotowych akcji, automatyzujących pracę na wielu plikach

  5. Zapisywanie efektów pracy: rozmiar pliku, typy plików graficznych, tryby kolorów.

Program Adobe Photoshop jest profesjonalnym programem do grafiki rastrowe (zdjęć i innych obrazków złożonych z pikseli), ale rozbudowanym o możliwość tworzenia wektorów (obrazków wektorowych, typu logo, czcionki, schematy).

Program umożliwia wykonywanie prostych oraz zaawansowanych projektów graficznych, jak również służy do wywoływania i retuszowania zdjęć, a także tworzenia fotomontaży.

Kurs adresowany jest do osób, które znają już podstawowe narzędzia w programie Photoshop i chciałyby poznać ich zastosowanie w podczas tworzenia bardziej zaawansowanych projektów i fotomontaży oraz przy obróbce i retuszu zdjęć.